Reklama

Reklama

Hiszpania: Wypadek na placu zabaw. Dziewięcioro dzieci rannych

Dziewięcioro dzieci zostało rannych w efekcie przewrócenia się dmuchanego zamku na placu zabaw w mieście Mislata, we wschodniej Hiszpanii. Przyczyną wypadku był nagły podmuch wiatru, który przewrócił zamek, na którym bawiły się dzieci.

Jak podały w wieczornym komunikacie służby medyczne wspólnoty autonomicznej Walencji, do wypadku doszło na prowizorycznym placu zabaw wchodzącym w skład lokalnego festynu.

Z informacji lekarzy, na które powołuje się dziennik "Las Provincias" wynika, że stan dwóch dziewczynek w wieku 5 i 8 lat jest ciężki. Jedna z poszkodowanych odniosła poważny uraz głowy.

Według relacji świadków kilkoro dzieci spadło z dużej wysokości, kiedy bawiły się na wypełnionym powietrzem zamku, który przewrócił się w rezultacie silnych podmuchów wiatru, wiejącego z prędkością ponad 80 km na godzinę.

Reklama

Obecna na miejscu wypadku policja twierdzi, że większość poszkodowanych dzieci została przygnieciona przez napełniony powietrzem zamek, który nie był przytwierdzony do ziemi. Wydostali je spod niego znajdujący się na miejscu wypadku rodzice oraz policjanci.

We wtorek wieczorem ranne dzieci zostały przetransportowane do trzech szpitali w aglomeracji Walencji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy