Reklama

Hiszpania: 90-latek unieszkodliwił bombę z czasów wojny

90-letni mieszkaniec gminy Maella we wschodniej Hiszpanii pomógł uniknąć tragedii na placu budowy. Przywołując wspomnienia z dzieciństwa, podpowiedział saperom, gdzie leży bomba z czasów wojny domowej z lat 1936-1939. Specjaliści odnaleźli ją i rozbroili.

Według portalu "Infototal", powołującego się na niedzielny komunikat hiszpańskiej policji, właściciel placu, na którym prowadzona była budowa domu, został ostrzeżony przez 90-latka, że na terenie jego posesji może znajdować się niewybuch.

Senior utrzymywał, że jako sześcioletni chłopiec widział, że jedna ze zrzuconych przez lotnictwo bomb nie eksplodowała. Następnie mężczyzna powiedział o tym także miejscowej policji.

Znaleźli niewybuch

Krótko po rozpoczęciu poszukiwań czujnik metalu potwierdził lokalizację bomby, która znajdowała się przy fundamentach budowanego obiektu. Policyjni saperzy wydobyli niewybuch, a następnie zdetonowali go na jednym z poligonów w Aragonii.

Reklama

Z ustaleń ekspertów wynika, że znaleziona w Maelli 50-kilogramowa bomba została zrzucona przez włoskie lotnictwo wspierające podczas wojny siły frankistowskie.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Hiszpania

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy