Reklama

Eksplozja w Hiszpanii. Media: Są ofiary

Hiszpańskie media donoszą o eksplozji w północnej części kraju. Według wstępnych ustaleń w wyniku wybuchu zginęły co najmniej dwie osoby. Nieoficjalnie mówi się, że detonacji mogła ulec "bomba domowej roboty".

Informację o eksplozji w północnej Hiszpanii jako pierwsza podała agencja EFE News, która powołuje się na dane baskijskiego Regionalnego Departamentu Bezpieczeństwa. 

Hiszpania. Eksplozja w Orio. Media: Dwie ofiary śmiertelne

Wybuch miał mieć miejsce w miejscowości Orio około godziny 17:30 czasu lokalnego we wtorek. 

Ze wstępnych danych wynika, że eksplozja nastąpiła na drodze publicznej. Według nieoficjalnych ustaleń mowa o co najmniej dwóch ofiarach śmiertelnych: mężczyzny i kobiety. Serwis noticiasdealava.eus informuje także o jednej osobie poszkodowanej.

Reklama

Jak podaje z kolei serwis cronicavasca.com, hiszpańska policja wskazuje, że na ten moment nie ma danych, dotyczących szczegółów zdarzenia. Służby dodają jednak, że detonacji mogła ulec "bomba domowej roboty". Ta miała znajdować się w paczce, którą niosły ze sobą ofiary.

Eksplozja w Orio w Hiszpanii. Na miejscu służby

Media zauważają, że początkowo doniesienia miały dotyczyć strzelaniny na ulicy.

Na miejscu wciąż pracują funkcjonariusze oraz służby ratunkowe.

W sieci można znaleźć zdjęcia z miejsca zdarzenia. Nie publikujemy ich jednak ze względu na drastyczny charakter fotografii. 

Na opublikowanych materiałach widać funkcjonariuszy pracujących w miejscu eksplozji. Widoczne są także ciała ofiar, przykryte białym płótnem. "Ciało kobiety leży na ławce, z kolei ciało mężczyzny na bruku" - podaje naiz.eus.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hiszpania | Eksplozja | Bomba | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy