Reklama

Reklama

Dziwne zachowanie owiec. Stado chodziło w kółko przez 12 dni

Stado owiec w regionie Mongolii Wewnętrznej w północnych Chinach kręciło się w kółko przez 12 dni. Nietypowe zachowanie zarejestrowała kamera przemysłowa. Widać na nim, jak kilkaset owiec maszeruje po niemal równym okręgu zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Na nagraniu widać także, że jak niektóre owce stają na zewnątrz kręgu i obserwują resztę, podczas gdy inne zamierają na chwilę w środku. Tajemnicze zachowanie zaczęto obserwować od 4 listopada.

Wideo z tej dziwnej sceny zostało opublikowane na Twitterze w środę przez chińską państwową gazetę "People's Daily".

Owce są całkowicie zdrowe, a przyczyna zachowania pozostaje tajemnicą - pisze na swojej stronie "New York Post". Właściciel stada opowiedział, że zaczęło się od kilku owiec, następnie dołączyła do nich reszta stada.

Reklama

Dziwne zachowanie owiec. Przyczyną może być choroba

W gospodarstwie znajdują się 34 zagrody dla owiec, jednak tylko owce z zagrody numer 13 zachowywały się w taki sposób - podaje "New York Post".

Pojawiły się spekulacje, że zachowanie owiec może być spowodowane chorobą bakteryjną zwaną listeriozą. Na początku choroby zwierzęta mogą być przygnębione i zdezorientowane. Mogą wbijać się w narożniki, opierać się o nieruchome przedmioty lub krążyć w kierunku dotkniętej strony.

Jednak u owiec i kóz śmierć zwykle następuje w ciągu 24-48 godzin po zaobserwowaniu objawów.

Czytaj też: Jest sposób na niższe rachunki za prąd. Na złożenie wniosku masz kilka dni

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy