Reklama

Dramat w Izraelu. Nieumyślnie zastrzelił dwóch żołnierzy

Tragiczny wypadek na Zachodnim Brzegu Jordanu. Jak informują Siły Obronne Izraela, w czasie akcji jeden z żołnierzy nieumyślnie zastrzelił dwóch swoich kolegów.

Baza elitarnej jednostki Egoz, w której doszło do zdarzenia, położona jest w Dolinie Jordanu. 

Izrael. Żołnierz zastrzelił dwóch kolegów

Według portalu Times of Israel, dwóch oficerów podczas patrolu zauważyło w środę późnym wieczorem podejrzaną postać. Próbowali ją aresztować wzywając do zatrzymania się, a następnie strzelając w powietrze.

- Wtedy ktoś z ich jednostki usłyszał strzały i uznał, że są skierowane do niego - powiedział w czwartek generał Ofer Winter, dowódca 98. Dywizji, w skład której wchodzi Egoz.

Izrael. "Błędnie uznał ich za zagrożenie"

Trzeci oficer strzelił do kolegów błędnie uznając ich za zagrożenie. Wojskowi zmarli w wyniku odniesionych ran. Rzecznik Sił Obronnych Izraela Ran Koczaw określił incydent jako "bolesny i niefortunny". Dodał, że wojsko bada okoliczności zdarzenia, ale przekazuje też wyrazy współczucia oficerowi, który nieumyślnie zabił kolegów.

- Musimy pokazać mu, że się nim opiekujemy, że go chronimy. Jego przyjaciele zginęli w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności - zaznaczył Koczaw.

Reklama


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Izrael | wojsko | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy