Reklama

Reklama

Amerykański senator spotkał się z Olafem Scholzem. Internauci: To bliźniacy

Podczas swojej wizyty w Europie i na Bliskim Wschodzie lider delegacji amerykańskiego Kongresu senator Chris Coons spotkał się m.in. z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem, przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i wicepremierem Francji Vincentem Van Peteghem. Jednak największe poruszenie wśród internautów wywołało spotkanie senatora z wicekanclerzem Niemiec i prawdopodobnie przyszłym szefem rządu federalnego Olafem Scholzem. Zaskakujący nie był sam temat rozmów, ale uderzające podobieństwo obu polityków.

"Cieszę się, że mogliśmy spotkać się z niemieckimi odpowiednikami, aby potwierdzić nasze silne i trwałe relacje. Szczególnie podobało mi się ponowne spotkanie z niemieckim wicekanclerzem Olafem Scholzem, aby omówić nasze partnerstwo w pokonaniu pandemii, walce ze zmianami klimatycznymi i rozwijaniu naszych wspólnych wartości" - napisał w środę na Twitterze Chris Coons, senator z Delaware. Do wpisu dołączył wspólną fotografię z Scholzem.

"Rozdzieleni przy porodzie"

Internauci niemal natychmiast zwrócili uwagę na fizyczne podobieństwo obu panów. "Rozdzieleni przy porodzie" - żartował jeden z komentujących.

Zobacz też: Fala komentarzy po wpisach NBP na Twitterze. Szef komunikacji banku wyjaśnia

"Ta symulacja działa trochę za szybko". "Który z was to Olaf Scholz?", "Bliźniacy" - dodawali inni.

Reklama

Jeden z internautów polecił senatorowi nawiązanie kontaktu z brytyjskim pisarzem naukowym i epidemiologiem Timem Spectorem, który starał się wyjaśnić fenomen "obcych dla siebie bliźniaków" - osób wyglądających identycznie, choć nie posiadających więzów krwi.

W komentarzach nie mogło zabraknąć też memów. Użytkownicy Twittera dzielili się popularnymi kadrami m.in. z serialu "The Office", animowanej serii o Spider-Manie i filmu "Nie wierzcie bliźniaczkom".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy