Reklama

Reklama

Sąd nakazał radnej PiS publiczne przeprosiny. Zdublowała konta

Radna PiS Małgorzata Jacyna-Witt przegrała proces z Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Regionalnego. Sąd prawomocnym wyrokiem nakazała jej opublikowanie przeprosin w mediach społecznościowych. Radna zrobiła to, ale wcześniej założyła nowe konto na Facebooku. Przeprosiny znalazły się na profilu obserwowanym przez 13 osób.

"Na profilu 'Małgorzata Jacyna-Witt - polityk zachodniopomorski' znajdującym się na portalu Facebook, został opublikowany post podsumowujący mój udział w programie telewizyjnym wyemitowanym na antenie TVP Szczecin w dniu 10 lutego 2019 r. Oświadczam, że użyte w tym poście stwierdzenie, że Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w przez cały 2018 r. nie posiadała właściwych procedur przy zarządzaniu 420 milionami złotych jest nieprawdziwe. Przepraszam Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Szczecinie za naruszenie jej wizerunku oraz zobowiązuję się nie składać podobnych nieprawdziwych oświadczeń w przyszłości".

Reklama

To treść przeprosin, które sąd nakazał radnej PiS Małgorzacie Jacynie-Witt zamieścić w jej mediach społecznościowych. Polityk zrobiła to, jednak nie na koncie, które prowadzi od dawna, i które obserwuje ponad trzy tysiące osób.

Radna założyła w tym celu zupełnie nowy profil "Małgorzata Jacyna-Witt - polityk zachodniopomorski", który obserwuje aktualnie 13 osób i to tam pojawił się wpis.

ZARR pozwał radną PiS za oczernianie

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego (ZARR) jest spółką podległą Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego. Marszałkiem jest Olgierd Tomasz Geblewicz samorządowiec związany z Platformą Obywatelską.

ZARR pozwała radną PiS, po tym jak powiedziała na antenie lokalnej telewizji, że agencja "przez cały 2018 r. nie posiadała właściwych procedur, regulaminów do zarządzania 420 mln zł oraz że pieniądze te zostały przejęte bez procedur, które obowiązywały wcześniej w Banku Gospodarstwa Krajowego". Zdaniem ZARR, wypowiedź ta była nieprawdziwa i oczerniła instytucję.

Wyrok pierwszej instancji wydany przez Sąd Okręgowy w Szczecinie zapadł 19 marca 2020 r. "Sąd uznał argumenty ZARR i zdecydował, że radna musi przeprosić za swoje słowa. Jacyna-Witt odwołała się od tego wyroku. Jednak 14 stycznia 2021 r. sąd apelacyjny podtrzymał wyrok sądu okręgowego. Wyrok stał się prawomocny" - informuje szczecińska "Wyborcza". Radna zrobiła to 9 grudnia br. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy