Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Dziewczynka w ciężkim stanie w szpitalu. Topiła się w basenie

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Osińcu (woj. wielkopolskie). Dziewięciolatka, korzystając z chwili nieuwagi opiekuna, weszła do przydomowego basenu. Podtopiona dziewczynka trafiła do szpitala w stanie ciężkim. Życie dziecka ratowała policjantka, która po służbie wracała do domu.

W Osińcu (woj. wielkopolskie) dziewczynka topiła się w przydomowym basenie. Jak poinformowała gnieźnieńska policja, zdarzenie miało miejsce w poniedziałek po południu. Dziewczynka była pod opieką osoby dorosłej.

- Dziewięciolatka wykorzystała chwilową nieuwagę dorosłego i weszła do zakrytego plandeką basenu. Kiedy opiekunka zauważyła, że dziewczynka jest pod wodą wyjęła ją i wybiegła na drogę wzywać pomocy - podała policja.

Dziewięciolatka trafiła do szpitala. Jej stan jest ciężki

W tym samym czasie w pobliżu przejeżdżała policjantka po służbie, która od razu ruszyła na ratunek i udzieliła dziecku pierwszej pomocy, a następnie wezwała zespół ratownictwa medycznego.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ: Tragiczny długi weekend nad wodą. Wznowiono akcję w Górze Kalwarii 

Dziewięciolatka w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala w Gnieźnie, a następnie do szpitala w Poznaniu. Funkcjonariusze ustalają obecnie okoliczności tego zdarzenia.

- W upały kto tylko może rozkłada na podwórku basen. Apelujemy - pilnujcie dzieci, które są w pobliżu zbiorników wodnych, nawet jeśli te są bardzo płytkie - podała policja z Gniezna.

Reklama

Reklama

Reklama