Reklama

Reklama

Kraśnik: Radni uchylili uchwałę anty-LGBT

W czwartek radni Kraśnika (Lubelskie) po raz kolejny głosowali w sprawie uchylenia uchwały z 30 maja 2019 dotyczącej "powstrzymaniu ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową". Tym razem większość samorządowców była za.

Udział w głosowaniu brało 19 radnych. Za uchyleniem stanowiska z 2019 roku było dziewięciu radnych, przeciwko - sześciu, a czworo wstrzymało się od głosu.

Sprawa dotyczy uchylenia uchwały dot. "powstrzymania ideologii LGBT". Dokument został przyjęty w maju 2019 roku.

Ryzyko utraty Funduszy Norweskich

W protokole z posiedzenia Rady Miasta Kraśnik z 30 maja 2019 roku zapisano, że radny Jan Albiniak, który wnioskował o przyjęcie rezolucji, stwierdził, że "czuje się w obowiązku nie uzasadniać tego wniosku, ponieważ jest to oczywiste, zapisy są czytelne, jasne i transparentne, że uzasadnienie mija się z celem". Radna Wioletta Kudła oznajmiła natomiast, że "ideologia lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów to program ateizacji, deprawacji przez seksualizację".

W lutym 2020 roku współpracę z Kraśnikiem zawiesiła francuska gmina Nogent-sur-Oise, później na doniesienia o rosnącej liczbie gmin z podobnymi uchwałami w Polsce zareagowała także Unia Europejska. Minister spraw zagranicznych Norwegii informowała z kolei, że gminy, które przyjmują deklaracje niezgodne z wartościami zawartymi w umowach partnerskich, nie będą mogły liczyć na Fundusze Norweskie.

Reklama

Petycja w sprawie zakazu 5G

Radni już parokrotnie głosowali nad uchyleniem kontrowersyjnej uchwały. Jedno z takich głosowań miało miejsce 22 września ub. roku. Rada miasta zdecydowała wówczas o odrzuceniu wniosku o uchylenie stanowiska. Zagłosowała z kolei za rozpatrzeniem petycji Stowarzyszenia Koalicja Polska Wolna od 5G dot. zakazu telefonii komórkowej 5G w mieście. Informacja o tym obiegła całą Polskę.

Kilka dni później odbyła się nadzwyczajna sesja rady. Samorządowcy ponownie pochylili się nad uchwałą dotyczącą sieci 5G i Wi-Fi w szkołach. 

Ostatecznie radni większością głosów (13 "za", 5 "przeciw") uznali petycję za niezasadną, a w uchwale przyznali, że nie mieli wystarczającej wiedzy dotyczącej sieci 5G i Wi-Fi.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy