Najnowsze dane: Strajkuje 48,5 proc. polskich szkół
Według danych na godzinę 12.00, 48,5 proc. szkół przystąpiło do ogólnopolskiego strajku nauczycieli i pracowników oświaty.

Dane pochodzą z kuratoriów oświaty, które to prosiły dyrektorów szkół, by do godz. 10.00 wysłano konkretne informacje dotyczące strajku. Tymczasem niektóre szkoły, z uwagi na zamieszanie organizacyjne, formalnie strajk rozpoczęły nieco później, stąd dane nie muszą być bardzo dokładne.
Wcześniej związki nauczycielskie mówiły, że blisko 80 proc. szkół będzie strajkować. Ich prognozy pochodziły z referendów strajkowych, które były przeprowadzane w placówkach oświatowych od marca.
Ogólnopolski strajk nauczycieli rozpoczął się dzisiaj o godz. 8.00. Nie ma natomiast daty końcowej i nie wiadomo, kiedy może się on skończyć.
Według nieoficjalnych informacji, do kolejnych rozmów między rządem a stroną związkową może dojść we wtorek wieczorem.