Jerzy Fedorowicz - wykształcenie i kariera zawodowa
Jerzy Fedorowicz ukończył w 1969 r. studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
Następnie został aktorem Teatru Rozmaitości w Krakowie, a później występował na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie i Starego Teatru w Krakowie, znanego obecnie jako Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej.
Był też między innymi wykładowcą w Akademii Muzycznej w Krakowie w latach 1986-1989, a także dyrektorem Teatru Ludowego w Krakowie, którym został w roku 1989.
Jerzy Fedorowicz - kariera polityczna
W latach 90’ Jerzy Fedorowicz był dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa. Zasiadał też w radzie miejskiej Krakowa w latach 1994-1998. Był radnym sejmiku małopolskiego pierwszej i drugiej kadencji. Reprezentował Unię Wolności, a następnie Wspólnotę Małopolską. Później został członkiem Platformy Obywatelskiej. Z ramienia tej partii został wybrany na posła Sejmu V kadencji w roku 2005. Uzyskał reelekcję w roku 2007, a także w roku 2011.
Z rekomendacji PO Jerzy Fedorowicz wystartował w wyborach parlamentarnych w roku 2015 i uzyskał mandat senatora IX kadencji. W listopadzie 2016 roku, w gabinecie cieni utworzonym przez PO, otrzymał funkcję wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego. W roku 2019 uzyskał senacką reelekcję.
W wyborach parlamentarnych w 2023 r. został senatorem XI kadencji.
Jerzy Fedorowicz - nagrody i wyróżnienia
Jerzy Fedorowicz jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. W 2000 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Z kolei w 2005 r. otrzymał Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Jerzy Fedorowicz - życie prywatne
Jerzy Feliks Fedorowicz jest synem Aliny z Kłopotowskich i Eugeniusza Fedorowicza, polskiego aktora. Był mężem Elżbiety Krywsza-Fedorowicz od 1969 roku aż do jej śmierci w roku 2018. Elżbieta Krywsza-Fedorowicz była polską scenografką teatralną i telewizyjną.
Jerzy Fedorowicz ma dwóch synów: Filipa i Jerzego. Pierwszy z nich jest adwokatem, a drugi samorządowcem.