Reklama

Przejeżdżając samochodem zauważył tonącą kobietę. "Nie zastanawiałem się"

Bohaterską postawą wykazał się strażak,ochotnik który uratował tonącą 66-latkę. Kobietę z wody wyciągnął druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnej (woj. świętokrzyskie) Zbigniew Różański. Tonąca znajdowała się kilkanaście metrów od brzegu zalewu w Hucisku w gminie Stąporków. - Nie zastanawiałem się długo - skomentował mężczyzna.

Do zdarzenia doszło w Wielką Sobotę w Hucisku w gminie Stąporków. Kilkanaście metrów od brzegu zbiornika zauważono tonącą osobę. - 66-letnieą kobietę z wody wciągnął świadek zdarzenia. Kobieta w stanie zagrażającym życiu została przetransportowana do szpitala - przekazała w niedzielę sierżant Magdalena Łuczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

66-latkę uratował druh OSP Krasna, Zbigniew Różański. Mężczyzna zauważył kobietę, przejeżdżając samochodem obok zalewu.

"Wielki Gest Pracownika ZGKiM - Druha OSP Krasna, który widząc osobę potrzebującą pomocy, szybko zareagował i uratował tonącą kobietę z Huciska. Zbyszek Różański stał się Naszym Bohaterem. Zbyszku, dziękujemy za wzorową postawę" - napisała w mediach społecznościowych burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Reklama

Strażak uratował tonącą 66-latkę. Trwają ustalenia przyczyny zdarzenia

Ratownik cytowany przez portal echodnia.eu opisywał, że kiedy w sobotę przejeżdżał przez Hucisko, zwrócił uwagę na grupkę ludzi, stojących na brzegu zalewu. - Gdy spojrzałem na wodę, zauważyłem, że około 10, może 15 metrów od brzegu znajduje się człowiek. Nie zastanawiałem się długo. Zatrzymałem samochód, szybko się rozebrałem i wskoczyłem do wody - relacjonował.

Czytaj też: Świętokrzyskie: Eksplozja niewybuchu podczas prac ziemnych. Jest ranna osoba

Ratownik chwycił kobietę za kaptur kurtki i doholował do brzegu. Na miejsce dojechały w tym czasie służby ratunkowe zawiadomione przez innych świadków. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

Na razie nie wiadomo dlaczego 66-latka znajdowała się w wodzie. - Ustalamy okoliczności tego zdarzenia - zaznaczyła sierż. Łuczyńska. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Krasna | tonąca kobieta | strażak | bohaterski strażak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy