Reklama

Reklama

Śląskie: Wypadek awionetki. Nie żyją dwie osoby

Dwie osoby zginęły w czwartek późnym popołudniem w wypadku awionetki, do którego doszło w Rębielicach Królewskich w pow. kłobuckim w północnej części woj. śląskiego. Z informacji strażaków i Aeroklubu Częstochowskiego wynika, że rozbiła się aeroklubowa Cessna 152.

Jak przekazała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku lotniczym awionetki w Rębielicach Królewskich w pow. kłobuckim o godz. 18.15.

- W wyniku katastrofy śmierć poniosły dwie osoby lecące samolotem - wskazała Gołębiowska. Dodała, że na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej.

Mł. bryg. Mariusz Gosławski z komendy powiatowej w Kłobucku poinformował, że wypadkowi uległ samolot o oznaczeniu SP-AKW. 

Zdjęcia z miejsca wypadku opublikował portal klobucka.pl.

Reklama

Wypadek Cessny 152 z Aeroklubu Częstochowskiego

Samolot o tym oznaczeniu widnieje na stronie Aeroklubu Częstochowskiego aeroklub-czestochowa.org.pl jako jedna z trzech aeroklubowych maszyn typu Cessna 152, wyprodukowanych w 1979 r.

Z rejestru lotów serwisu flightradar24.com wynika, że maszyna SP-AKW w ostatnich dniach wykonywała po kilka lotów dziennie. Również w czwartek do godz. 17 odbyła trzy loty trwające po 40-50 minut.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy