Reklama

Reklama

Groził nożem pracownicom placówki bankowej. Policja szuka sprawcy

Zamaskowany mężczyzna z nożem groził pracownicom placówki bankowej. Do napadu doszło w poniedziałek, chwilę przed godz. 17 w Zabrzu. Trwają poszukiwania mężczyzny. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje związane ze sprawą.

Kilkanaście minut przed godziną siedemnastą dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu otrzymał informację, że doszło do napadu na placówkę bankową przy ul. Wolności 250.

Zamaskowana i ubrana na czarno osoba weszła do agencji finansowej. Z opisu wynika, że najprawdopodobniej był to mężczyzna. Zaatakował pracownicę placówki, wyrywając jej kasetkę, w której znajdowała się gotówka. Jednocześnie sprawca groził kobiecie nożem. Całe zajście trwało kilka-kilkanaście sekund. Kiedy napastnik chciał już uciekać z miejsca zdarzenia, druga pracownica placówki próbowała go powstrzymać, jednak udało mu się wyswobodzić i uciec.

Reklama

Jak informuje w rozmowie z polsatnews.pl mł. asp. Sebastian Bijok z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zostali skierowani wszyscy dostępni policjanci. 

Pracujący na miejscu śledczy ustalili, że sprawca uciekł w kierunku Parku im. Poległych Bohaterów. Na miejscu pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza. W akcję został zaangażowany zespół z psem tropiącym.

Na razie nie udało się złapać mężczyzny. Policja publikuje nagranie i prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą mieć informacje w tej sprawie.

Reklama

Reklama

Reklama