Reklama

Reklama

Ukraińskie dowództwo: Rosjanie planują użyć ciężkich miotaczy ognia

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o przebiegu walk w okolicach Siewierodoniecka. Bitwa o miasto trwa już kilka dni i jest zacięta. Zdaniem ukraińskich dowodzących, Rosjanie chcą przejąć kontrolę nad trasą Bachmut-Lisiczańsk oraz planują zastosować w walkach ciężkie miotacze ognia. W okolicach Mikołajewa i Krzywego Rogu Rosja wciąż doposaża swoją armię w artylerię. Na Morzu Czarnym pięć okrętów nadal ma blokować ukraińską żeglugę.

Rosjanie nadal dążą do przejęcia kontroli nad Siewierodonieckiem i prowadzą ofensywę, by okrążyć siły ukraińskie w rejonie sąsiedniego Lisiczańska. Wojska rosyjskie próbują przejąć całkowitą kontrolę nad trasą Bachmut-Lisiczańsk, przerzuciły w tym celu dodatkową batalionową grupę taktyczną w rejon miejscowości Nowotoszkiwske.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał, że wojska rosyjskie opanowały dwie miejscowości: Łoskutiwkę i Raj-Aleksandriwkę i szturmują Syrotyne. Przeciwnik "prowadzi działania przygotowawcze w celu forsowania rzeki Doniec" - poinformował sztab.

Reklama

Działania ofensywne siły rosyjskie prowadzą także w rejonie miejscowości: Zołote i Wowczojariwka.

Wojna w Ukrainie: "Ciężkie miotacze ognia na kierunku Słowiańska"

"Na kierunku Słowiańska ugrupowania agresora koncentrują wysiłki na poprawieniu sytuacji taktycznej i wykryciu słabych miejsc w obronie naszych wojsk. Wróg stara się stworzyć warunki do wznowienia ofensywy w kierunkach Izium-Barwinkowe i Izium-Słowiańsk. W celu wzmocnienia oddziałów w rejonie miasta Izium przeciwnik przerzucił pododdziały pancerne w liczbie do dwóch" - poinformował sztab. 

"Okupanci planują zastosowanie ciężkich miotaczy ognia na kierunku Słowiańska" - czytamy w komunikacie.

Pięć rosyjskich okrętów na Morzu Czarnym

Na kierunkach Kramatorska, Awdijiwki, Kurachowego - innych miast Donbasu - wojska rosyjskie nie prowadziły aktywnych działań. Przy tym, prowadzą ostrzały w celu angażowania tam obrony ukraińskiej i uniemożliwienia jej przerzucenia oddziałów na inne kierunki.

W kierunku Mikołajewa, ważnego portu na południu Ukrainy, Rosjanie rozlokowali w pewnych miejscach oddziały artyleryjskie. Na kierunku Krzywego Rogu poprawiają wyposażenie artyleryjskie swych pozycji.

Na Morzu Czarnym okręty rosyjskie nadal blokują żeglugę. "W gotowości do użycia broni rakietowej znajduje się w akwenie Morza Czarnego pięć okrętów przenoszących pociski typu Kalibr" - podano w oświadczeniu Sztabu Generalnego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy