Reklama

Kryzys Rosja-Ukraina. Bombowce Tu-22M3 nad Białorusią

Ministerstwo Obrony Rosji wydało komunikat w sprawie przelotu bombowców Tu-22M3. Te pojawiły się nad Białorusią, gdzie wykonały lot patrolowy.

"Dwa rosyjskie bombowce rakietowe Tu-22M3 wykonały w czwartek trzygodzinny lot patrolowy w przestrzeni powietrznej Białorusi w ramach manewrów Związkowa Stanowczość 2022" - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony.

Konflikt Rosja-Ukraina. Nad Białorusią dwa bombowce

Jak sprecyzował resort obrony Rosji, na niektórych etapach bombowcom towarzyszyły myśliwce Su-35 rosyjskich sił powietrznych

"Po wypełnieniu zadań samoloty powróciły na lotniska stałego bazowania" - podano w komunikacie na stronie rosyjskiego resortu obrony.

Białorusko-rosyjskie manewry wojskowe odbywają się na Białorusi od 10 do 20 lutego. Po ich zakończeniu, jak zapowiedział we wtorek Siergiej Ławrow, rosyjscy żołnierze wrócą do swoich macierzystych jednostek. 

Reklama

Kryzys Rosja-Ukraina. Łukaszenka o wojskach na Białorusi

Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie się to stanie. Wątpliwości w tej sprawie ma wielu światowych przywódców. Głos w kwestii obecności rosyjskich żołnierzy na terytorium Białorusi zabrał sam prezydent Aleksander Łukaszenka

- Jak jutro podejmiemy decyzję, tak będzie. W ciągu 24 godzin można odesłać rosyjskich wojskowych do ich stałych baz, ale na Białorusi będą oni przebywać tak długo, jak będzie to konieczne - zaznaczył. 

Polityk dodał przy tym, że w piątek przyleci do Moskwy, by rozmawiać z Władimirem Putinem. Politycy mają poruszyć temat wycofywania wojsk Rosji z terenów Białorusi.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Ukraina | Białoruś | bombowce | Tu-22M3

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy