Reklama

Atak na Zaporoże. Rosyjskie rakiety uderzyły w blok mieszkalny

W środę Rosjanie zaatakowali rakietami Zaporoże na południu Ukrainy. "Dzielnice mieszkalne, w których mieszkają zwykli ludzie i dzieci, są ostrzeliwane" - poinformował Wołodymyr Zełenski. Nie żyje jedna osoba, a 25 jest rannych.

Według relacji mieszkańców i mediów w Zaporożu doszło do serii eksplozji. Służby poinformowały, że Rosjanie w środku dnia zaatakowali dzielnicę mieszkalną.

"Pod wrogim ostrzałem są bloki mieszkalne i wyspa Chortyca" - powiadomił szef gabinetu prezydenta Ukrainy Andrij Jermak.

Rosjanie ostrzelali blok w Zaporożu

"Dwa rosyjskie pociski trafiły w blok mieszkalny. Kolejna zbrodnia wojenna w środku dnia w wielotysięcznym mieście" - poinformowała administracja wojskowa regionu. Według niepotwierdzonych informacji jeden z pocisków nie eksplodował i ma znajdować się na dachu wieżowca.

Reklama

Do ataku w Zaporożu odniósł się także Wołodymyr Zełenski.

"W tej chwili dzielnice mieszkalne, w których mieszkają zwykli ludzie i dzieci, są ostrzeliwane. To nie może stać się 'tylko kolejnym dniem' w Ukrainie ani nigdzie indziej na świecie. Świat potrzebuje większej jedności i determinacji, aby szybciej pokonać rosyjski terror i chronić życie" - napisał prezydent.

Opublikował również wideo, na którym kamery monitoringu uchwyciły moment, gdy do jednego z bloków w Zaporożu dociera rakieta.

Doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko poinformował, że w wyniku ataku ucierpiały dwa budynki mieszkalne w Zaporożu.

Po godzinie 13 poinformowano, że nie żyje jedna osoba. Według sekretarza Rady Miejskiej Anatolija Kurtewa, na ten moment 25 osób przebywa w szpitalach, trzy są w ciężkim stanie. W ataku ucierpiało także dwoje dzieci w wieku 7 i 9 lat.

Nocny atak dronów na obwód kijowski

W nocy z wtorku na środę Rosjanie zaatakowali dronami stolicę i cały obwód kijowski. W wyniku ostrzału miasta Rzyszczów, zniszczone zostały trzy budynki. Pod gruzami wciąż mogą znajdować się ludzie. 

Jak do tej pory, służby poinformowały o czterech osobach zabitych i siedmiu rannych, w tym 11-letnim dziecku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy