Reklama

Reklama

Regionalizacja obostrzeń. W środę konferencja Ministerstwa Zdrowia

Jak ustalił portal polsatnews.pl, w środę minister zdrowia Adam Niedzielski ma przedstawić założenia nowych obostrzeń. Restrykcje będą zależeć od nasilenia epidemii w danym regionie. Ponadto niedozwolone będzie zasłanianie twarzy jedynie szalikiem, "kominem" czy przyłbicą.

Obecnie wciąż obowiązują zasady wprowadzone 12 lutego na okres dwóch tygodni.

Z nieoficjalnych informacji polsatnews.pl wynika, że rząd wprowadzi tzw. regionalizację obostrzeń. Bardziej rygorystyczne zasady będą obowiązywały na obszarach, gdzie w ostatnim czasie zakażeń było najwięcej. W grę wchodzi m.in. zamknięcie hoteli - czytamy na stronie polsatnews.pl.

Jeden z przygotowywanych przez rząd scenariuszy zakłada, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni liczba zakażeń będzie dochodzić do nawet 15 tys. na dobę (we wtorek było to 6310). 

Reklama

Ładowanie...

We worek najwięcej zakażeń odnotowano w województwach: mazowieckim (1028), warmińsko-mazurskim (725) oraz  pomorskim (515). Z kolei w poniedziałek najwięcej nowych potwierdzonych przypadków było w województwie mazowieckim (699), pomorskim (545) i podkarpackim (363). 

Ładowanie...

Nowe zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa

Wśród tematów, które mają być poruszone w czasie środowej konferencji prasowej, ma pojawić się także kwestia zasłaniania ust i nosa. Niemal pewne jest, że zakazane zostanie stosowanie w tym celu przyłbic i szalików, dozwolone będą tylko maseczki oraz specjalistyczne maski. 

Pora konferencji prasowej ma być znana dopiero w środę rano. Transmisja na żywo w Interii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy