Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska dla Interii: Mamy dzisiaj rekordową liczbę zakażeń

- To nie jest dobra wiadomość - mamy dzisiaj rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - przekazał w rozmowie z Interią wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak powiedział, to więcej niż notowane w środę w ubiegłym tygodniu 24 tys. nowych infekcji. Dzień wcześniej resort zdrowia informował o 19 936 zakażeniach i zgonach kolejnych 398 pacjentów z COVID-19.

Tydzień temu w środę 17 listopada Ministerstwo Zdrowia podawało, że badania potwierdziły 24 239 nowych zakażeń koronawirusem, a 463 osoby z COVID-19 zmarły. Jak przekazał Interii wiceminister zdrowia, dzisiejszy wynik, jeśli chodzi o liczbę zakażeń, jest jeszcze wyższy. 

Koronawirus w Polsce. Kraska: Dochodzimy do szczytu czwartej fali

- Wzrosty tydzień do tygodnia wyhamowały. Z naszych obserwacji wynika, że dochodzimy do szczytu czwartej fali - powiedział Interii Waldemar Kraska. 

Jak wskazał wiceminister, ubiegłej doby wykonano rekordową liczbę testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 - 107 tys.

Reklama

Koronawirus w Polsce. W Sejmie spotkanie ponad podziałami

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę w sprawie wyjścia ponad podziałami z projektem dotyczącym możliwości weryfikacji szczepień pracowników przez pracodawców. Jak przekazała, na to spotkanie, które rozpocznie się o godz. 12, został też zaproszony minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Zobacz też: Kulisy antyszczepionkowego buntu w PiS

Ponad 5 milionów ludzi zmarło

Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 258,45 mln ludzi na świecie, a ponad 5,16 mln zainfekowanych zmarło. 

Wykonano ponad 7,6 mld szczepień przeciw COVID-19. W Polsce wykonano 40 686 596 przeciw COVID-19, zaszczepionych w pełni jest 20 280 698 osób.

Reklama

Reklama

Reklama