Reklama

Reklama

Gdzie mogę się zaszczepić na COVID-19? Punkty szczepień w Polsce. Mapa

Rząd rozważa wprowadzenie trzeciej, tzw. przypominającej, dawki szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia. Jeśli chcesz sprawdzić, gdzie będziesz mógł się zaszczepić trzecią dawką, lub dopiero planujesz przyjąć pierwszą, poniżej przedstawiamy mapę punktów szczepień przeciw COVID-19. Na stronie rządu możesz sprawdzić, jaki punkt szczepień znajduje się najbliżej ciebie.

Szczepienia przeciw COVID-19 ruszyły w Polsce 27 grudnia 2020 roku.

Dostępne punkty szczepień dzielą się na stacjonarne oraz mobilne.

Stacjonarne punkty szczepień na COVID-19

Gdzie można przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19? Jaki punkt szczepień jest najbliżej ciebie? Najłatwiej sprawdzić na stronie internetowej rządu.

Wszystkie populacyjne i powszechne punkty szczepień na COVID-19 znajdziecie TUTAJ

Do tego w ramach stacjonarnych punktów szczepień macie do wyboru jeszcze punkty drive thru, zakłady pracy oraz apteki.

Reklama

Mobilne punkty szczepień

Jeśli chcecie się zaszczepić, to możecie skorzystać także z mobilnych punktów szczepień. Wśród nich wyróżniamy Mobilne Jednostki Szczepień, wyjazdowe punkty szczepień, oraz mobilne kontenery.

Te ostatnie dojeżdżają do miejsc, gdzie dostęp do szczepionek jest ograniczony, a ich pracę koordynują wojewodowie.

Kiedy szczyt czwartej fali pandemii?

W Polsce mamy obecnie do czynienia z czwartą falą pandemii koronawirusa. 15 października odnotowano 2771 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa i 49 zgonów. Z kolei w szpitalach przebywało 2877 osób z COVID-19, w tym 257 pacjentów jest podłączonych do respiratorów.

Najnowsze prognozy przewidują, że kulminacja czwartej fali będzie między 10 a 15 grudnia i przeciągnie się do stycznia.

Ekspert z Uniwersytetu Warszawskiego dr Franciszek Rakowski zapowiada, że obecna fala będzie najdłuższą ze wszystkich.

Jednocześnie przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia uspokajają, twierdząc, że szczepienia przynoszą efekty. Dzięki nim jest mniej zgonów oraz przypadków ciężkiego przechorowania COVID-19.

Trzecia dawka szczepienia dla wszystkich

W piątek wiceminister Waldemar Kraska przyznał w Polsat News, że zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków resort rozważa wprowadzenie tzw. dawki przypominającej dla osób powyżej 18. roku życia. - Decyzja będzie w niedługim czasie - zapowiedział.

Poinformował, że już 350 tys. osób przyjęło trzecią dawkę szczepionki - są to osoby powyżej 50. roku życia i pracownicy ochrony zdrowia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje