Reklama

Reklama

Adam Niedzielski: Zredukujemy covidową infrastrukturę w szpitalach

Ministerstwo Zdrowia zauważyło, że obłożenie łóżek covidowych w szpitalach "wzrasta o wiele wolniej" niż tempo zakażeń koronawirusem. Z tego powodu minister Adam Niedzielski zapowiedział redukcję infrastruktury przeznaczonej dla pacjentów zainfekowanych SARS-CoV-2. "Przywrócimy ją do leczenia innych chorób" - wyjaśnił szef resortu.

W niedzielnym raporcie Ministerstwa Zdrowia czytamy, że odnotowano 34 703 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. To około 14 tysięcy mniej niż w poprzednią niedzielę - 30 stycznia.

Zajętych jest 17 661 łóżek covidowych w szpitalach, a 1 115 chorych wymaga leczenia respiratorowego. W sumie dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 30 877 łóżek i 2 688 respiratorów.

Reklama

Ładowanie...

Minister zdrowia: Część infrastruktury przestanie służyć do leczenia COVID-19

Minister zdrowia Adam Niedzielski zauważył, że "obłożenie łóżek wzrasta o wiele wolniej niż tempo wzrostu zakażeń w ostatnich tygodniach". Zapowiedział więc na Twitterze, że w przyszłym tygodniu resort "podejmie decyzje o redukowaniu infrastruktury szpitalnej przeznaczonej do walki z COVID-19". 

"Przywrócimy ją do leczenia innych chorób" - uściślił Niedzielski. Swój wpis zilustrował wykresem, na którym pomarańczowa linia oznacza liczbę zajętych łóżek covidowych, a niebieska - średnią tygodniową liczby nowych zakażeń.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy