Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2017

Egzamin gimnazjalny 2017. Przedmioty przyrodnicze [ARKUSZ I ODPOWIEDZI]

Od godziny 9.00 gimnazjaliści zmagali się dziś na egzaminie z zadaniami z zakresu biologii, geografii, chemii i fizyki. Publikujemy arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi z części przyrodniczej zaproponowane przez ekspertów.

Drugi dzień egzaminu gimnazjalnego 2017 upływa uczniom pod znakiem nauk przyrodniczych i matematyki. Gimnazjaliści zmierzyli się najpierw z testem z biologii, geografii, chemii i fizyki. Na rozwiązanie zadań mieli 60 minut (dyslektycy 80 minut). O godz. 11.00 zasiedli do rozwiązywania bloku zadań z królowej nauk - matematyki. Ta część egzaminu gimnazjalnego 2017 trwała 90 minut (dla dyslektyków 135 minut).

Po wyjściu z pierwszej części egzaminu uczniowie przyznali, że zadania przyrodnicze były trudne. To, co ich zaskoczyło, to spora liczba pytań z zakresu chemii.

Reklama

Przedmioty przyrodnicze - egzamin gimnazjalny 2017 - ARKUSZ EGZAMINACYJNY

PONIŻEJ PUBLIKUJEMY ARKUSZE WRAZ Z NIEOFICJALNYMI ODPOWIEDZIAMI EKSPERTÓW. 


Zobacz arkusze z odpowiedziami z pierwszego dnia egzaminu!

ARKUSZ EGZAMINACYJNY I ODPOWIEDZI z historii oraz wiedzy o społeczeństwie ZNAJDZIESZ TUTAJ

ARKUSZ EGZAMINACYJNY I ODPOWIEDZI z języka polskiego ZNAJDZIESZ TUTAJ

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017

Oficjalne, ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017 zostaną ogłoszone 16 czerwca. Zaświadczenia uczniowie otrzymają 23 czerwca wraz ze świadectwem szkolnym.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać. Egzaminu gimnazjalnego nie można zatem nie zdać.‎ Wyniki są jednak istotne, bo stanowią część kryterium przy przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej.

Wszystkie arkusze z zadaniami oraz nieoficjalne odpowiedzi publikujemy w naszym raporcie specjalnym - EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017

Kiedy egzamin gimnazjalny może zostać przerwany lub unieważniony?

Egzamin gimnazjalny 2017. Wypowiedz się na naszym forum!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje