Reklama

Śmiertelny wypadek koło Bytowa. Kabina ciężarówki doszczętnie zniszczona

Tragiczny wypadek niedaleko Bytowa. Na drodze wojewódzkiej nr 212 zderzyły się dwa tiry. Jeden z kierowców zginął na miejscu. Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać doszczętnie zniszczoną kabinę ciężarówki.

Śmiertelny wypadek miał miejsce w poniedziałek około godziny ósmej rano na drodze wojewódzkiej 212. Między Udorpiem a Rekowem zderzyły się dwa samochody ciężarowe. 

Niestety w wyniku zdarzenia jeden z kierowców zmarł na miejscu. Drugiemu nic się nie stało. Został on przesłuchany przez policję. Mężczyzna był trzeźwy podczas prowadzenia pojazdu.  

Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że jeden z pojazdów zjechał na drugi pas ruchu. Jak powiedział Interii oficer prasowy KPP w Bytowie st. sierż. Dawid Łaszcz okoliczności zdarzenia są wyjaśniane przez policję pod nadzorem prokuratury. Nie wiadomo jeszcze, jak doszło do wypadku, ale jeden z tirów musiał przełamać oś jezdni. Najpewniej doszło do zderzenia bocznego przy manewrze wymijania.  

Reklama

Policja szuka świadków zdarzenia

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, a także zorganizowali objazdy. Na miejscu zostały wykonane szczegółowe oględziny. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszelkie ślady i wykonali dokumentację fotograficzną. Policja stara się też ustalić świadków wydarzenia. 

Korzystanie z telefonu podczas jazdy, nadmierna prędkość czy wymuszenie pierwszeństwa bardzo często prowadzą do wypadków. Policja apeluje o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas jazdy.   

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bytów | TIR-y | wypadek | ciężarówka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy