Reklama

Mieszkaniec Chojnic zatrzymany za kradzież księgi liturgicznej

39-latek, który ukradł z jednego z chojnickich kościołów księgę liturgiczną i chciał ją sprzedać przed okolicznym sklepem, został zatrzymany przez policję krótko po dokonaniu przestępstwa. Był już wcześniej notowany m.in. za kradzieże sklepowe - podała w poniedziałek chojnicka policja.

Do zdarzenia doszło 31 grudnia ub.r. w Chojnicach (Pomorskie). Według ustaleń lokalnej policji 39-latek po zakończonej mszy św. w jednym z kościołów w mieście wyniósł ze świątyni księgę liturgicz

Następnie przed pobliskim sklepem próbował ją sprzedać. O tym fakcie został powiadomiony dyżurny chojnickiej policji. 

Chojnice. Ukradł księgę liturgiczną, próbował ją sprzedać

Mężczyzna na widok policyjnego patrolu, który podjechał na miejsce zdarzenia, zaczął uciekać. Został zatrzymany. Miał przy sobie skradzioną księgę liturgiczną. Autentyczność straty potwierdził policji proboszcz parafii, oceniając stratę na kwotę 650 zł

Reklama

Jak podały służby prasowe chojnickiej policji, sprawca w chwili zatrzymania był pijany, trafił do policyjnego aresztu. Przedstawiony zostanie mu zarzut kradzieży. 

Za to przestępstwo grodzi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie notowany m.in. za kradzieże sklepowe. 

Czy kradzież przedmiotów sakralnych powinna być surowiej karana? Skomentuj artykuł na Facebooku! 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: kradzież | pijany mężczyzna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy