Biały proszek w paczkach z bananami. Nieoficjalnie: To kokaina
W co najmniej trzech sklepach znanej sieci handlowej pracownicy podczas rozładunku bananów znaleźli paczki z białym proszkiem. Według nieoficjalnych informacji była to kokaina.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Maciej Stęplewski powiedział, że policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej oraz technicy kryminalistyki są obecnie na miejscu i zabezpieczają ślady w dwóch sklepach w Gdańsku i jednym w Starogardzie Gdańskim. Informację o niecodziennym znalezisku w sieci handlowej jako pierwsze podało radio RMF FM.
"W poniedziałek rano policjanci zostali wezwani do sklepów na terenie Gdańska i Starogardu Gdańskiego, w których pracownicy podczas rozładunku bananów znaleźli paczki z białym proszkiem. Na miejscu pracują policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce przewozowe i wykonują oględziny znalezionych substancji" - dodał Stęplewski.
Śledczy rozmawiają z pracownikami sklepu i ustalają okoliczności tego zdarzenia. Policja na razie nie udziela więcej informacji.