Reklama

Podlaskie: Zwłoki mężczyzny przy granicy z Białorusią

W okolicach miejscowości Przewłoka (woj. podlaskie) w pobliżu polsko-białoruskiej granicy znalezione zostały w sobotę zwłoki mężczyzny. Policja poinformowała, że tożsamość zmarłego nie jest na razie znana. Najprawdopodobniej to osoba, która nielegalnie przekroczyła granicę. Wcześniej trzech cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią, przekazali oni funkcjonariuszom, że wcześniej był z nimi jeszcze jeden mężczyzna, który został w innym miejscu.

Przewłoka to przygraniczna osada, ale też rzeka na granicy z Białorusią w powiecie hajnowskim, w pobliżu Białowieży. Policja poinformowała, że zwłoki mężczyzny o nieustalonych personaliach znaleźli po południu funkcjonariusze Straży Granicznej.

- Na miejscu policjanci prowadzili czynności procesowe i identyfikacyjne pod nadzorem prokuratora. Na ten moment nie jest znana tożsamość mężczyzny - podała Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Wcześniej zatrzymano trzech mężczyzn

Rzecznik Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz przekazała z kolei, że najpierw żołnierze pełniący służbę w terenie przygranicznym zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią. Mundurowi wezwali Straż Graniczną.

Reklama

Okazało się, że zatrzymani to obywatele Jemenu, od których funkcjonariusze usłyszeli, że wcześniej był z nimi jeszcze jeden mężczyzna, który został w innym miejscu.

W poszukiwaniach podjętych w związku z tą informacją prowadzonych przez żołnierzy i SG pomógł patrol pograniczników z psem tropiącym. W ten sposób odnaleziono ciało mężczyzny. - Mieliśmy nadzieję, że szukamy kogoś, kto jeszcze żyje - dodała mjr Zdanowicz. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Straż Graniczna | Nielegalni migranci | zwłoki | obcokrajowcy

Reklama

Reklama

Reklama