Reklama

Reklama

Podlaskie: Przewozili migrantów. Kolejni "kurierzy" w rękach policji

Trzech kolejnych tzw. kurierów, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce zatrzymała w czwartek policja w woj. podlaskim. Przewozili łącznie 16 migrantów - poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi do ośmiu lat więzienia.

Czterech migrantów z Indii nielegalnie przebywających w Polsce przewoził obywatel Kirgistanu. Auto którym kierował było zatrzymane do kontroli w nocy w rejonie Augustowa. W tym samym miejscu i czasie policja zatrzymała także Uzbeka, który także przewoził w samochodzie czterech obywateli Indii.

Trzeciego kuriera - Gruzina - policja zatrzymała w czwartek wieczorem w Milejczycach (powiat siemiatycki). Wiózł on ośmiu Irakijczyków nielegalnie przebywających w Polsce.

Kurierzy w areszcie

- Kurierzy zostali zatrzymani i trafili do aresztu, a ich samochody na policyjne parkingi - poinformował Krupa.

Reklama

Za pomocnictwo przy nielegalnym przekroczeniu granicy grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Rzecznik podlaskiej policji podsumował także, że do tej pory w 2022 roku w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekroczeniu granicy policjanci zatrzymali 130 osób, a od początku kryzysu migracyjnego przy granicy polsko-białoruskiej (lato 2021 r.) 418.

Straż Graniczna poinformowała w piątek, że w ciągu ostatniej doby na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 25 cudzoziemców. Byli to obywatelecm.in. Erytrei, Turcji i Iraku.

Zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Czeremsze, Nowym Dworze, Dubiczach Cerkiewnych, Szudziałowie i Białowieży.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy