Reklama

Nie żyje ks. Józef Grygotowicz. Przekazano jego ostatnią wolę

W wieku 90 lat zmarł ks. prałat Józef Grygotowicz. Był wykładowcą katechetyki w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku oraz dyrektorem Studium Teologii dla świeckich. Archidiecezja Białostocka podała, że ostatnia wolą zmarłego było, by nie składać na jego grobie kwiatów, a w zamian pomodlić się lub złożyć do puszki ofiarę z przeznaczeniem na domy dziecka.

Ks. prałat Józef Grygotowicz zmarł 16 kwietnia 2023 r., w wieku 90 lat, w 64. roku kapłaństwa. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1959 r. z rąk bp. Władysława Suszyńskiego. 

Ks. Józef Grygotowicz nie żyje. Kim był?

Jak podaje Archidiecezja Białostocka, w 1968 r. został skierowany na studia specjalistyczne z teologii pastoralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które ukończył w 1974 r. W czasie studiów nawiązał bezpośrednią współpracę z ks. Franciszkiem Blachnickim i tworzonym przez niego ruchem oazowym. 

W późniejszych latach był dyrektorem Referatu Katechetycznego Kurii, wykładowcą katechetyki w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku oraz dyrektorem Studium Teologii dla świeckich. 

Reklama

Ks. Grygotowicz w 1992 r. otrzymał godność kanonika gremialnego Białostockiej Kapituły Metropolitalnej, a w 2000 r. godność prałata honorowego Ojca Świętego.

Ostatnia wola zmarłego księdza

Jego pogrzeb odbędzie się 19 kwietnia o godz. 14 w archikatedrze białostockiej. 

Archidiecezja Białostocka przekazał, że ostatnią wolą zmarłego było, by na jego grobie nie składać kwiatów. Zamiast tego poprosił o modlitwę i składanie do puszki ofiary na domy dziecka. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: śmierć księdza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy