Reklama

Chcieli sesji ślubnej z łosiem. Para młoda musiała uciekać

W pobliżu wieży widokowej w Biebrzańskim Parku Narodowym zadomowił się łoś, który nie ucieka na widok ludzi. Niektórzy wykorzystują ten fakt, by zrobić sobie zdjęcia w jego towarzystwie. Nie biorą jednak pod uwagę, że wciąż jest to dzikie zwierzę.

Zdarzenie nagłośniła w mediach społecznościowych pani Tamara. Co prawda łoś na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego nie jest niczym niespotykanym, jednak brak wyobraźni turystów może ich wiele kosztować.

"Tuż przy Carskiej Drodze w Biebrzańskim Parku Narodowym często przebywa młody łoś. Łoś ten niestety nie boi się ludzi. Nie boi się, a nie jest oswojony! Ten młody byczek lubi odpoczywać przy wieży widokowej. Wieść gminna rozeszła się szybko i turyści gremialnie rzucili się do oglądania i fotografowania tegoż gapiszona" - napisała.

Reklama

Turyści zapominają jednak, że łoś - mimo, że nie boi się ludzi, to wciąż dzikie zwierzę. Brak wyobraźni może doprowadzić do tragedii, szczególnie kiedy widzi się klępy z małymi dziećmi.

Podlasie: Turyści podchodzą do dzikich zwierząt

Jak poinformowała okoliczna mieszkanka, w ostatnim czasie była próba zrobienia sobie sesji ślubnej z łosiem przez świeżo upieczoną parę młodą.

"Łoś poczuł się osaczony i pogonił towarzystwo, które salwowało się ucieczką na wieżę, fotograf zaś ukrył się w krzakach" - napisała.

Jak podkreśliła, w ostatnim czasie zdarzały się także inne incydenty. "W końcu coś się stanie i wtedy będzie wrzask, że winny łoś. Ostatnimi czasy łosiom przypisuje się wiele win... Ludzie włączcie MYŚLENIE! Nie zbliżajcie się do dzikich zwierząt" - zaapelowała kobieta.

Jak podkreśla "Gazeta Współczesna", teren wokół wieży jest ogrodzony taśmą i nie jest dostępny dla turystów. Wielu jednak to lekceważy i za wszelką cenę próbuje szukać atrakcji. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Podlasie | Łoś | dzikie zwierzęta | ślub

Reklama

Reklama

Reklama