Reklama

Podkarpacie: 39-latek poszukiwany listem gończym wpadł, bo... palił na dworcu

39-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego (województwo podkarpackie) został zatrzymany przez policję. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił z powodu palenia papierosa na dworcu w miejscu objętym zakazem. Jak się jednak okazało, był on poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

We wtorek około godz. 14 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy pełnili służbę w rejonie dworca w Kolbuszowej, wylegitymowali 39-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego. Mężczyzna nie stosował się bowiem do zakazu palenia wyrobów tytoniowych.

Kolbuszowa. 39-latek palił na dworcu. Był poszukiwany listem gończym

Chwilę później okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym. I tak przez palenie w miejscu objętym zakazem 39-latek został przez funkcjonariuszy zatrzymany. 

Jak można przeczytać w komunikacie Policji Podkarpackiej: "Podczas sprawdzania w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Toruniu do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego".

Reklama

39-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Następnie został zatrzymany i doprowadzony do budynku kolbuszowskiej jednostki. Stamtąd trafił do zakładu karnego.

Czytaj też: Bez tej naklejki na auto dostaniesz mandat. Będzie kosztować 5 zł

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: list gończy | palenie tytoniu | zatrzymany mężczyzna | Kolbuszowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy