Reklama

Reklama

Wielka Brytania: 57-latka w ciągu jednej nocy stała się milionerką

Na jednym z budynków przy Vale Street w Bristolu pojawił się mural "Aachoo!" (Apsik!), przedstawiający kichającą kobietę. Gdy do autorstwa dzieła przyznał się Banksy, jeden z najsłynniejszych artystów streetartowych świata, wartość budynku poszybowała w górę. O sprawie pisze "The Daily Mail".

Eksperci szacują, że wartość domu mogła wzrosnąć z 300 tysięcy funtów do 5 milionów funtów. 

Właścicielką domu jest 57-letnia Aileen Makin. Kobieta miała zamiar go sprzedać, ale zmieniła zdanie, gdy dowiedziała się, że powstało na nim dzieło sztuki.

Grafika Banksy'ego przedstawia starszą kobietę, której kichnięcie przewraca budynki przy Vale Street w Bristolu. To znana ulica, jedna z najbardziej stromych w całym kraju. 

Praca jest już kolejnym dziełem poruszającym tematykę pandemii. Wcześniej w hołdzie dla pracowników służby zdrowia Banksy namalował obraz "Game Changer", który zawisł w Szpitalu Klinicznym w Southampton w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Artysta stworzył także grafiki w londyńskim metrze, które miały zachęcić do noszenia maseczek, niestety te zostały usunięte przez pracowników służb technicznych, którzy uznali je za zwykłe graffiti. 

Banksy zdobył światową sławę za sprawą nielegalnych graffiti, instalacji i rzeźb. Wciąż stara się zachować anonimowość, choć po sieci krążą fotografie, które mają go przedstawiać. Uważa się, że Bristol może być miastem rodzinnym artysty. 

Jest także aktywistą politycznym i reżyserem filmowym, jego prace są często odpowiedzią na wyzwania, z którymi mierzy się współczesny świat.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy