Dziennikarskie majstersztyki
Anna Marszałek, dziennikarka śledcza dziennika "Rzeczpospolita" została dzisiaj ogłoszona Dziennikarzem Roku 2003. Nagrodzono ją za cykl tekstów o aferze starachowickiej.
W kategorii NEWS zgłoszono 86 prac.
Zwycięzca:
Nominowani:
W kategorii DZIENNIKARSTWO ŚLEDCZE zgłoszono 93 prace.
Zwycięzca:
Nominowani:
W kategorii PUBLICYSTYKA zgłoszono 106 prac.
Zwycięzca:
Nagroda specjalna:
Nominowani:
W kategorii REPORTAŻ PRASOWY zgłoszono 80 tekstów.
Zwycięzca:
Nominowani:
W kategorii REPORTAŻ RADIOWY zgłoszono 38 materiałów.
Zwycięzca:
Nominowani:
W kategorii DZIENNIKARSTWO SPECJALISTYCZNE zgłoszono 121 materiałów.
Zwycięzca:
Nominowani:
W kategorii REPORTAŻ TELEWIZYJNY zgłoszono 33 materiały. Ze względu na niski poziom nadesłanych prac nagroda w tej kategorii nie zostanie przyznana.
Organizatorem obu konkursów jest miesięcznik "Press". Nagrody Grand Press przyznane zostały po raz szósty. W tym roku na konkurs nadesłano 557 materiałów.
Tytuł Dziennikarza Roku otrzymuje osoba, która w danym roku wykazała się szczególnymi osiągnięciami dziennikarskimi. To nagroda za profesjonalizm w dziennikarstwie, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. Nominacje zgłaszają kolegia redakcyjne gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych. Nagrodę - czek na równowartość 10 tys. dolarów i statuetkę Grand Press, otrzymuje osoba, której nominujące redakcje przyznały największą liczbę punktów. W tegorocznej edycji konkursu głosowało 90 redakcji.
Nagrody Grand Press za najlepsze teksty, audycje radiowe i programy telewizyjne przyznawane są w siedmiu kategoriach: news, dziennikarstwo śledcze, publicystyka, reportaż prasowy, reportaż radiowy, reportaż telewizyjny, dziennikarstwo specjalistyczne. Laureaci otrzymują czek na równowartość 1 tys. dolarów i dyplom.