Reklama

Warszawa: Trzech mężczyzn zakłóciło mszę świętą. Krzyczeli i uderzali w drzwi

W kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła na Ursynowie doszło do incydentu. Trzech mężczyzn zakłóciło mszę świętą - krzycząc, przeklinając i uderzając w drzwi. Na miejscu pojawiła się policja.

Do zdarzenia doszło w piątek w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła na Ursynowie. Podczas nabożeństwa do kościoła weszło trzech mężczyzn, którzy zaczęli przeklinać i krzyczeć. W pewnym momencie dwóch wiernych nie wytrzymało ich zachowania i wyprowadzili agresywnych mężczyzn z kościoła.

Msza przerwana

Po usunięciu z kościoła agresorzy zaczęli uderzać w drzwi wejściowe. Do tego stopnia zakłócili mszę świętą, że trzeba było przerwać nabożeństwo. O sprawie została poinformowana policja.

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak potwierdził doniesienia. - W piątek tuż po godzinie 20 przyjęte zostało zawiadomienie w tej sprawie - poinformował.

Reklama

Wskazał, że czynności prowadzone są w kierunku złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego. - W tym samym czasie policyjni wywiadowcy zatrzymali pierwszego z podejrzanych. To mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna trafił do aresztu policyjnego. Miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie - przekazał.

- Kolejnych dwóch mężczyzn policjanci z Ursynowa zatrzymali w sobotę. Trwają dalsze ustalenia śledczych. Zaplanowano dalsze czynności z udziałem zatrzymanych - dodał rzecznik KSP.

Za złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktu religijnego może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności lub do dwóch lat więzienia. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kościół | msza święta | Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy