Reklama

Reklama

Policjanci sprawdzali czy przestrzegają kwarantanny. Uratowali im życie

Policjanci z Nowego Miasta (woj. mazowieckie) sprawdzali czy trzech mężczyzn przestrzega zasad kwarantanny. Funkcjonariusze znaleźli się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, bo w budynku wybuchł pożar. Wszystkich udało się uratować.

W miniony wtorek dzielnicowi z Posterunku Policji w Nowym Mieście, w powiecie płońskim (woj. mazowieckie), w ramach pełnienia służby w gm. Nowe Miasto i Joniec, kontrolowali osoby przebywające na kwarantannie.

- Z uwagi na to, że z 36, 39 i 40-latkiem, odbywającymi kwarantannę w jednym z domów, nie mogli nawiązać kontaktu telefonicznego, postanowili sprawdzić miejsce osobiście - poinformowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Sama kontrola odbyła się bez uwag, a wszyscy mężczyźni byli pod wskazanym adresem.

Z komina buchnął ogień

Chwilę później, nagle z komina budynku, w którym przebywali odbywający kwarantannę, buchnęły kłęby dymu, iskry i pojawił się wysoki ogień - zrelacjonowali dzielnicowi.

Reklama

- Funkcjonariusze szybko zaalarmowali nieświadomych zagrożenia mężczyzn i zachowując bezpieczny dystans społeczny, pomogli wydostać się im na zewnątrz - dodali policjanci.

Na miejsce pożaru przyjechały trzy zastępy straży pożarnej, które pokonały żywioł. Jak się później okazało, w kominie domu zapaliła się sadza. Nikomu nic się nie stało.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy