Reklama

Reklama

Płock: Wybuch instalacji w zakładzie PKN Orlen. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby nie żyją w wyniku zapłonu pieca na jednej z instalacji na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku - potwierdziła tamtejsza prokuratura. Biuro prasowe koncernu poinformowało w specjalnym komunikacie, że na miejscu trwa akcja służb zakładowych.

Biuro Prasowe PKN Orlen przekazało, że we wtorek 27 września na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku doszło do chwilowego zapłonu pieca na jednej z instalacji. 

"Wdrożono wszystkie standardowe procedury prewencyjne. Zakładowa Straż Pożarna PKN ORLEN natychmiast podjęła i prowadzi działania w miejscu zdarzenia" - poinformowano w komunikacie.

Prokuratura: Dwie osoby nie żyją

Jak przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska w rozmowie z portalem "Radio dla Ciebie", w wyniku zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby.

Biuro Prasowe przekazało też, że służby PKN ORLEN odpowiedzialne za bezpieczeństwo monitorują sytuację. 

Reklama

"Pozostałe instalacje produkcyjne działają bez zakłóceń" - przekazano w komunikacie.

PKN Orlen na Twitterze: Pozostałe osoby bezpieczne, objęte pomocą psychologiczną

Późnym popołudniem Biuro Prasowe PKN ORLEN wydało także komunikat na Twitterze. Napisano w nim, że dzięki szybkim działaniom służb, pożar udało się ugasić w ciągu pół godziny. 

"Pomimo przeprowadzonej akcji ratowniczej, dwóch pracowników nie udało się uratować. Ich rodziny objęte zostały pomocą psychologiczną. Wszystkie pozostałe osoby przebywające na miejscu zdarzenia są bezpieczne, nie odniosły obrażeń i również objęte zostały pomocą psychologiczną" - dodano.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama