Reklama

Reklama

Pijana leżała na ulicy, obok dziecko. Miała trzy promile

Niebezpieczne zajście na warszawskim Wilanowie. Jak informują służby, znaleziono tam nieprzytomna kobietę leżącą na ulicy. Tuż obok niej znajdowało się kilkumiesięczne dziecko. Jak się okazało, 33-latka była kompletnie pijana.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 2 stycznia. Policjanci z Wilanowa otrzymali informację, że przy ul. Jałtańskiej leży kobieta z małym dzieckiem. - Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, kobieta już się podniosła z ulicy, ale z ledwością utrzymywała równowagę. Czuć było od niej silną woń alkoholu. Obok niej stało trzech mężczyzn, w tym 39-latek, który powiadomił oficera dyżurnego policji - przekazał podkomisarz.

Warszawa. Pijana kobieta leżała na ulicy z dzieckiem

- Mężczyzna oświadczył, że wysiadł z taksówki i usłyszał płacz niemowlaka. Kiedy zlokalizował dziecko, okazało się, że leży ono na brzuchu nieprzytomnej kobiety. Maluch ubrany był w zimowy kombinezon, ale nie miał okrycia głowy. Wózek znajdował się w odległości około 10 m od kobiety leżącej na skraju ulicy, tuż przy chodniku, pomiędzy dwoma samochodami osobowymi. Dziecko głośno płakało, a z kobietą nie było żadnego kontaktu - tłumaczył policjant.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Medycy ocenili stan niemowlaka i kobiety jako niezagrażający życiu i zdrowiu. - Na ciele dziecka nie ujawniono żadnych uszkodzeń, zasinień, zadrapań czy otarć. Kontakt z kobietą był ograniczony. Mówiła w sposób bełkotliwy w języku ukraińskim - poinformował.

W trakcie ustalania tożsamości ktoś zadzwonił do kobiety, ale nie potrafiła go odebrać. - Zrobili to policjanci i okazało się, że była to matka dziecka, która poinformowała, że próbuje się dodzwonić do siostry swojego partnera, która około godziny 21 wyszła z dzieckiem na spacer i do chwili obecnej nie ma z nią kontaktu - relacjonował podkom. Koniuszy.

Reklama

Warszawa. Pijana leżała z dzieckiem. Wydmuchała trzy promile

Po rozmowie z matką dziecka mundurowi polecili jej przyjść i zaopiekować się chłopczykiem. Gdy przyszli na miejsce okazało się, że 31-letnia matka dziecka i jej o 3 lata straszy partner, również byli nietrzeźwi. - Badanie wykazało, że kobieta miała około jednego promila w organizmie, a ojciec dziecka o pół promila więcej. Rekordzistką była jednak 33-letnia ciocia dziecka, która miała około 3 promili alkoholu w jej organizmie - podał.

Rodzice dziecka podczas rozmowy z policjantami oświadczyli, że wszyscy razem pili alkohol podczas świątecznego spotkania towarzyskiego, zorganizowanego w wynajmowanym przez nich mieszkaniu. - Po czym ciotka ich pięciomiesięcznego synka zapragnęła wyjść z nim na krótki spacer, a kiedy nie wracała przez jakiś czas matka malucha, postanowiła do niej zadzwonić, ale bezskuteczne - zaznaczył.

W związku z tym, że rodzice byli pod wpływem alkoholu dziecko zostało przekazane pod opiekę pracownikom Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego. 33-letnia kobieta, która naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty, za które teraz może zostać skazana na 5 lat więzienia.

- W związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem rodziców policjanci przesłali informację do sądu rodzinnego i nieletnich celem podjęcia stosownych czynności - dodał policjant.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje