Reklama

Marian Krupiński nie żyje. Mazowiecki radny i działacz PSL miał 74 lata

Marian Krupiński, wieloletni radny województwa mazowieckiego, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego, zmarł w sobotę w wieku 74 lat. Polityka żegnają samorządowcy i organizacje kultury.

Marian Krupiński zmarł 27 listopada. Był żonaty, miał dzieci i wnuki.

Karierę samorządową zaczynał w rodzinnej gminie - w latach 1979-97 pełnił funkcję naczelnika Wąsewa.

Zobacz też: Witold Odrobina nie żyje. Współpracownicy wspominają dziennikarza

Portal moja-ostrołęka.pl przypomina, że Krupiński był dyrektorem Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce od 1999 r. do 2006 r. W ostatnich latach, do 2019 r. pełnił funkcję dyrektora ostrołęckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Polityk był mazowieckim radnym przez cztery kadencje, a w 2010 r. startował w wyborach na prezydenta Ostrołęki. Był również szefem powiatowych struktur PSL i wiceprezesem zarządu PSL na Mazowszu.

Reklama

"Zaangażowany w życie kulturalne Kurpiów"

Wśród odznaczeń przyznanych Krupińskiemu jest m.in. Złoty Krzyż Zasługi, odznaka "Zasłużony Pracownik Rolnictwa" oraz Medal X-lecia Związku Kurpiów".

"Otwarty, wszechstronny i zaangażowany w życie kulturalne Kurpiów. Czas przeszły zasmuca, tak jak zasmuciła nas wiadomość o odejściu Mariana Krupińskiego" - napisali na Facebooku przedstawiciele Związku Kurpiów.

"Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Mariana Krupińskiego członka Rady Muzeum przy Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Zasiadał w jej składzie od pierwszej kadencji jako przedstawiciel Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jego życzliwość i zrozumienie dla spraw kultury, twórczości ludowej, ochrony dziedzictwa Kurpiów były powszechnie znane i doceniane. Zawsze życzliwy, uśmiechnięty, przyjazny" - przekazała Dyrekcja Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

Wspomnienia samorządowców

Kondolencje złożyli również koledzy polityka z Zarządu PSL w Wyszkowie.

"Człowiek dobry. Życzliwy. Wierny sojusznik Gminy Kadzidło oraz Kurpiowszczyzny. Kłaniam się nisko Zmarłemu. Bardzo nisko" - przekazał wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski.

"Zapamiętam go jako człowieka bardzo energicznego, odpowiedzialnego i pełnego energii do działania" - napisała Bożena Kordek, wójt gminy Małkinia Górna.

Kondolencje złożył również poseł PiS Arkadiusz Czartoryski, były prezydent Ostrołęki. "Pozostanie w mojej pamięci jako dobry, uczynny człowiek. Pomimo działalności w innych partiach politycznych, nigdy nie doznałem od Mariana nawet odrobiny nieżyczliwości. Przeciwnie był zawsze pomocny, życzliwy, skutecznie pracujący dla swojego regionu. To wielka strata dla Ostrołęki i całego naszego regionu. Spoczywaj w pokoju kolego" - napisał.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy