Reklama

Reklama

Witold Odrobina nie żyje. Współpracownicy wspominają dziennikarza

"Nie żyje Witold Odrobina" - podał portal Press.pl. Prezenter radiowy i telewizyjny miał 50 lat. "Niech ci będzie dobrze tam, gdzie jesteś. Nie wierzę..." - napisał dziennikarz Marcin Wrona.

Informację o śmierci Witolda Odrobiny wcześniej podali na Facebooku znajomi dziennikarza z radia RMF FM: Marek Balawajder i Marek Rusinek. Później potwierdziła ją także Edyta Kubalska, producentka "Raportu Turbo" w TVN Turbo. 

Czytaj też: Nie żyje Witold Odrobina. Miał 50 lat

"Wybitny i niepowtarzalny głos" - tak zacytował Press.pl Tadeusza Sołtysa, dyrektora programowego RMF FM i wiceprezesa RMF.

Reklama

"Bardzo pozytywny człowiek. Wyjątkowa postać" - podkreślił dziennikarz Szymon Jadczak.

"Bardzo smutna wiadomość. Odszedł red. Witold Odrobina. Był jednym z autorów projektu #EkoMałopolska i prowadzącym programy EkoMałopolska TV. Dziękuję za wszystko" - napisał Tomasz Urynowicz, samorządowiec z Małopolski.

Witold Odrobina nie żyje. Przez wiele lat związany był z RMF FM

Witold Odrobina był przez wiele lat związany z RMF FM, prowadził w radiu wiele audycji m.in.: "Szewski kwadrans" czy "Osadę Wirakocza". Po odejściu z RMF FM Marcina Wrony prowadził razem z Marcinem Jędrychem "JW23". Odrobina występował też w radionoweli "Apteka Marzenie", był współprowadzącym satyrycznej audycji weekendowej pod tytułem "Wiódł ślepy kulawego", w której razem z Jerzym Skoczylasem komentował wydarzenia minionego tygodnia, a w czasie ferii zimowych pracował przy Olimpiadzie FM.

W 1999 r. Odrobina został sieciowym reporterem RMF FM. Nadawał z Krakowa oraz innych zakątków Polski. Był członkiem specjalnej kapituły, która 1 maja 2006 r. proklamowała na warszawskim Placu Defilad IV RP oraz współautorem słynnych prowokacji, takich jak: "prostowanie" krzywej wieży w Toruniu, "Luksusowy" przystanek w Rzeszowie czy "Koncert ciszy" w opolskim Amfitearze. Brał również udział w nietypowych akcjach, np. "porywanie" autobusów z pasażerami i zabieranie ich do sklepu na darmowe świąteczne zakupy (m.in. w Łodzi i Bielsku-Białej), oraz relacjonował Rajd NEW ZELAND. Z powietrza, latając helikopterem RMF FM, dawał relacje z najważniejszych wydarzeń, takich jak powodzi stulecia w 1997 r., a także licznych akcji drogowych czy imprez organizowanych przez RMF FM: Inwazji Mocy, Koncertowego Lata, Wyścigu Spokoju.

Po odejściu z RMF FM w 2006 roku pracował w Antyradiu, gdzie współprowadził poranny program "KurrAnty", audycję "Antyradio Machina" oraz był gospodarzem autorskiego programu "Wito Pyto".

Od kwietnia 2007 r. na antenie TV 4 prowadził program "Czułe Dranie", a od października 2007 r. był reporterem programu TVN "Studio Złote Tarasy". Z Antyradia odszedł w maju 2008 r. i przeszedł do Polskiego Radia Euro, gdzie do maja 2009 r. był gospodarzem porannej audycji "Po bandzie". Współpracował z kanałem Discovery Historia oraz na antenie TVN Warszawa prowadził autorski program "Odrobina Miasta".

Od listopada 2013 prowadził w dni powszednie program "Odrobina Krakowa" w radiu KRK FM. W tymże radiu pełnił także funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Odrobina prowadził też telewizyjny cykl "Odrobina Polski", który można było oglądać na antenie TVN Turbo. Ostatnio był reporterem magazynu "Raport" w TVN Turbo.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje