Reklama

Reklama

Dla zabawy uszkadzał windy. 14-latek odpowie przed sądem

Uszkodzenia kilku wind w blokach na jednym z płockich osiedli były tak poważne, że stwarzały zagrożenie dla życia. Drzwi do wind na wszystkich piętrach były odblokowane, powodując, że korzystający z nich mogli wpaść do szybu. 14-latek, który je uszkodził stanie przed sądem rodzinnym.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska, o uszkodzeniach wind w blokach na Osiedlu Kochanowskiego powiadomiła dzielnicowego spółdzielnia mieszkaniowa - wszystko wskazywało na to, że było to celowe działanie sprawcy, a przypuszczenia te potwierdził zapis z kamer monitoringu.

- Dzielnicowy po dokładnym zapoznaniu się z materiałem video i rysopisem sprawcy, jeszcze tego samego dnia zatrzymał podejrzewanego. Okazało się, że 14-latek miał przy sobie klucz, którego używał do wywoływania awarii - przekazała podkom. Lewandowska. Podkreśliła, iż ze wstępnych ustaleń wynika, że nastolatek uszkodził co najmniej kilka wind osobowych w blokach, wywołując zwarcie instalacji elektrycznej.

Reklama

"Robił to dla zabawy"

- Windy zjeżdżały na parter, a drzwi do nich na wszystkich kondygnacjach odblokowywały się. Stwarzało to bardzo duże zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców, gdyż ktoś otwierając drzwi, za którymi nie było kabiny, mógł wpaść do szybu. Nastolatkowi towarzyszyli koledzy, którym pokazywał, jak uszkadza windy. Na szczęście nikomu nic się nie stało - podkreśliła rzeczniczka płockiej policji.

Według niej, podczas przesłuchania w sprawie uszkodzonych wind, 14-latek przyznał, że "robił to dla zabawy". - Nie zdawał sobie w ogóle sprawy z ogromnego zagrożenia, jakie stwarzał dla innych osób - zaznaczyła podkom. Lewandowska. Jak dodała, "zebrany w sprawie materiał dowodowy przekazany zostanie do sądu rodzinnego, który podejmie decyzję, co do dalszego losu nastolatka". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy