Reklama

Reklama

Strzelanina w Radomsku. Sześciu zatrzymanych

Łódzka policja zatrzymała sześciu mężczyzn, którzy brali udział w bójce i strzelaninie, do której doszło w sobotę wieczorem w Radomsku. Dwóch zatrzymanych zostało rannych w wyniku postrzelenia, jeden został z kolei pobity nieustalonym narzędziem. Policja zarekwirowała m.in. rewolwer oraz pałki i kije beaseballowe. Sprawcom grozi do 8 lat więzienia.

Łódzka policja zatrzymała sześciu mężczyzn w związku ze strzelaniną w centrum Radomska, do której doszło w sobotę około godz. 18:40. Znaleziono przy nich niebezpieczne narzędzia - m.in. pałki i kije baseballowe. Śledczy odnaleźli także broń palną. Sprawcy ukryli rewolwer w drewnianej toalecie na podwórku jednej z kamienic.

Zatrzymani to mieszkańcy Radomska w wieku od 20 do 42 lat znani z wcześniejszych konfliktów z prawem - ujawniła policja. - Najogólniej można powiedzieć, że były to przestępstwa przeciwko mieniu i zdrowiu - powiedziała Polsat News nadkomisarz Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Reklama

Strzelanina na ulicy w Radomsku

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wieczorem grupa kilku mężczyzn podjechała samochodem w rejon ulicy Przedborskiej w Radomsku, gdzie doszło do bójki pomiędzy nimi a dwójką innych mężczyzn - poinformowała mł. insp. Joanna Kącka rzecznik prasowa komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.

"Mężczyźni uczestniczący w tej bójce są ze sobą skonfliktowani" - powiedziała rzeczniczka policji z Radomska.

-  Między tymi osobami doszło do bójki, w pewnym momencie padły strzały z broni palnej - powiedziała Polsat News kom. Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Strzelanina w nowojorskim metrze. Policja zatrzymała podejrzanego 62-latka

Dwóch mężczyzn zostało postrzelonych, a trzeciego sprawcy pobili nieustalonym narzędziem.

- Dwie osoby zostały ranne w wyniku strzałów z broni palnej - dodała mł. insp. Kącka. 

- Jeden z nich jeszcze przebywa w szpitalu - powiedziała Polsat News rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. - Dwaj pozostali zostali opatrzeni i zwolnieni i następnie zatrzymani - dodała policjantka.

Sprawcom grozi 8 lat więzienia

Zdaniem rzeczniczki Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wszyscy uczestnicy zajścia zostali ustaleni w efekcie prowadzonych przez całą noc w soboty na niedzielę intensywnych działań z udziałem policjantów z Radomska i śledczych z komendy wojewódzkiej policji w Łodzi. Policyjni technicy m.in. przeszukiwali teren w poszukiwaniu pocisków i łusek z broni.

Policja nie ujawnia bliższych informacji dotyczących strzelaniny.

"Wydarzenia": Sceny jak z filmu sensacyjnego. Bójka i strzelanina w Radomsku

W poniedziałek mężczyźni mieli usłyszeć zarzuty. Jeden z nich miał być w tym celu dowieziony do prokuratury ze szpitala.

Policja zakwalifikowała zdarzenie jako bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia za co grozi do 8 lat więzienia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy