Reklama

43 psy odebrane ze schroniska. "Nie miały stałego dostępu do wody"

Policjanci oraz organa samorządowe podjęły interwencję w jednym ze schronisk dla zwierząt w powiecie ostrołęckim. Wydano decyzję administracyjną, aby odebrać 43 psy, które znajdowały się w schronisku. - Część zwierząt było zaniedbana, nie miała także należytej opieki i znajdowała się w trudnych warunkach bytowych - informuje KMP w Ostrołęce.

Przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego, wójta gminy Lelis, fundacji zajmującej się ochroną zwierząt, a także lekarz weterynarii podjęli interwencję w jednym z przytulisk dla zwierząt - potwierdza KMP w Ostrołęce. 

Zwierzęta nie miały stałego dostępu do wody

W toku rozpatrywania sprawy policjanci ustalili, że przebywające w schronisku psy nie mają należytej opieki. Zwierzęta były zaniedbane i nie miały stałego dostępu do wody

- Powiatowy lekarz weterynarii skierował wniosek do wójta gminy Lelis o interwencyjne odebranie 43 zwierząt znajdujących się w schronisku dla psów - informuje policja. Wydana została decyzja administracyjna, aby odebrać zwierzęta z przytuliska.

Reklama

Policja apeluje, aby zgłaszać wszelkie przypadki złego traktowania zwierząt. Wszystkie przekazane informacje mogą okazać się bardzo cenne i doprowadzić do ukarania osób dopuszczających się czynów zabronionych. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy