Reklama

15-latek podał się za policjanta. Chciał od seniorów wyłudzić oszczędności

15-latek na warszawskim Wawrze chciał okraść seniorów metodą "na policjanta". Nastolatek wpadł w ręce funkcjonariuszy w momencie, kiedy przyszedł odebrać gotówkę od starszego małżeństwa. Udało się zabezpieczyć 14500 złotych, 2500 dolarów amerykańskich i 500 euro. Młody oszust został umieszczony na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich - informuje Komenda Rejonowa Policji Warszawa Wawer.

Do komisariatu na warszawskim Wawrze zatelefonowała starsza kobieta i opowiedziała o zdarzeniu, które zaniepokoiło ją i jej męża. Dyżurny komendy od razu zorientował się, że seniorzy mogą paść ofiarami oszusta metodą na "policjanta".

Dyspozytor uspokoił kobietę, poinformował ją o tym, co powinna zrobić. Następnie przekazał wszystkie informacje kryminalnym, którzy natychmiast podjęli działania.

15-latek miał wspólników

Warszawscy policjanci "zaczaili się" we wskazanym miejscu, gdzie miała zjawić się osoba po odbiór gotówki. Kryminalni zatrzymali 15-latka, który wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami chciał oszukać starsze małżeństwo.

Reklama

Śledczy z komisariatu przy ulicy Mrówczej zgromadzili materiał dowodowy i wraz z zatrzymanym przekazali do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. 15-latek usłyszał zarzuty. Najbliższe miesiące spędzi w ośrodku dla nieletnich. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja | seniorzy | kradzież

Reklama

Reklama

Reklama