Reklama

Reklama

Trudne warunki w Tatrach. Turysta spadł na słowacką stronę

Świeży śnieg oraz oblodzone szlaki sprawiają, że warunki dla turystów są bardzo trudne. W czwartek 29-letni Polak, pokonując Długi Upłaz, spadł na słowacką stronę. Ponadto ratownicy górscy kilkukrotnie sprowadzali turystów, którzy zgubili szlaki.

29-latek, przechodząc przez Długi Upłaz między Grzesiem a Rakoniem, poślizgnął się i wpadł do Doliny Zadniej Łatanej - poinformowali słowaccy ratownicy górscy z Horskiej Zachrannej Służby.

Akcja ratunkowa słowackich służb

Turysta nie miał zimowego sprzętu turystycznego. Kiedy zjechał stromym zboczem i zatrzymał się w żlebie, nie potrafił samodzielnie się wydostać i telefonicznie poprosił ratowników o pomoc. Ratownicy dotarli do poszkodowanego już po zapadnięciu zmroku. Dali 29-latkowi ciepłą odzież i gorącą herbatę. 

Następnie ratownicy doprowadzili go do skutera śnieżnego i dalej przetransportowali go do schroniska na Zwierówce po słowackiej stronie Tatr.

Reklama

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. Szlaki przysypane są warstwą świeżego śniegu, pod którą występują oblodzenia i miejscami jest bardzo ślisko. Niski pułap chmur ogranicza widzialność, co może prowadzić do utraty orientacji w terenie i pobłądzeń - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy