Reklama

Reklama

Kraków wprowadza zmiany z powodu upałów. Dotkną głównie turystów

Kraków szykuje się na nową falę upałów. Wprowadzane zmiany dotkną głównie turystów. Władze miasta zdecydowały bowiem o zamknięciu postoju dla dorożek na Rynku Głównym. Zakazany będzie również przejazd przez Rynek Główny, a także postój przed bazyliką Mariacką na ul. Mikołajskiej.

Kraków: Rynek Główny zamknięty dla dorożek

"W związku z prognozowaną falą upałów, od 4 sierpnia, w godz. 9.30-19.00, zamknięty będzie postój dla dorożek na Rynku Głównym. Zakazany będzie również przejazd przez Rynek Główny, a także postój przed bazyliką Mariacką na ul. Mikołajskiej" - informuje oficjalny serwis Krakowa.

W następstwie zmian dorożkarze będą musieli korzystać z postojów zastępczych.

Dorożki w Krakowie: Wyznaczono postoje zastępcze

"Mając na uwadze bezpieczeństwo powożących oraz zwierząt zaprzęgowych, wszyscy powożący są zobowiązani do korzystania z wyznaczonych, zacienionych postojów zastępczych:

Reklama

  •     przy Barbakanie
  •     na alejkach Plant - w rejonie ulic Podzamcze, pomiędzy ul. Sienną a Mikołajską" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Dorożki a upały. To nie pierwsza tego typu decyzja

Jednocześnie władze miasta przypominają, że to na dorożkarzach spoczywa obowiązek ochrony koni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, m.in. dodatkowego pojenia zwierząt i obserwacji prognoz pogody.

To nie pierwsza tego typu decyzja władz Krakowa. Podobnie było m.in. 20 czerwca, gdy w godz. 9.30-19.00 zamknięto postój stały dorożek na Rynku Głównym oraz wprowadzono zakaz przejazdu dorożek przez Rynek Główny. 

Czytaj też: Jak tanio zwiedzić Wawel? Ceny biletów, godziny otwarcia i praktyczne wskazówki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy