Reklama

Reklama

Łódź: Podopieczni DPS na wózkach inwalidzkich obrabowali innego mieszkańca

Dwaj podopieczni DPS napadli na innego mieszkańca placówki. Mężczyźni ukradli portfel 85-latka, w którym znajdowało się 700 złotych. Następnie upili się alkoholem zakupionym za skradzione pieniądze. Grozi im do 12 lat więzienia.

Jak przekazała mł. asp. Kamila Sowińska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, nietypowe zgłoszenie z DPS działającego na łódzkich Bałutach wpłynęło w sobotę wieczorem.

Sprawcy poruszali się na wózkach inwalidzkich

- Z relacji zawiadamiającej - pracownika domu pomocy społecznej, wynikało że dwóch podopiecznych zaatakowało, a następnie okradło znajdującego się nieopodal ich pokoju innego mieszkańca placówki. Sprawcy, którzy poruszali się na wózkach inwalidzkich przyjechali do 85-letniego mężczyzny i żądali pieniędzy. Słysząc odmowę ze strony pokrzywdzonego zaatakowali go - wyjaśniła.

Reklama

Jeden ze sprawców użył siły przytrzymując ręce ofiary, a drugi zabrał portfel, w którym było 700 zł. Policjantka dodała, że podejrzanym w wieku 43 i 45 lat nie przeszkadzało to, że wszyscy byli znającymi się podopiecznymi placówki opiekuńczej oraz że całe zajście widział współlokator pokrzywdzonego.

Za skradzione pieniądze kupili alkohol

Funkcjonariusze szybko ujęli pierwszego ze sprawców. Drugi został zatrzymany po powrocie do DPS.

- Podejrzani zdążyli wydać pieniądze na alkohol i spożyć go przed przyjazdem mundurowych. Policjanci odzyskali pieniądze w kwocie 330 zł. 45 i 43-latek usłyszeli już prokuratorskie zarzuty rozboju. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności - poinformowała mł. asp. Sowińska.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy