Reklama

Reklama

Krzysztof Indecki nie żyje. Prawnik i wykładowca miał 70 lat

Krzysztof Indecki - dr hab. nauk prawnych, wykładowca Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi i Uniwersytetu Łódzkiego zmarł w zeszły wtorek w wieku 70 lat - przekazał Wydział Prawa i Administracji UŁ. Żona prawnika - Joanna Agacka-Indecka zginęła w katastrofie smoleńskiej w 2010 r.

"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 28 grudnia 2021 r. zmarł dr hab. Krzysztof Indecki, prof. UŁ. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 5 stycznia 2022 r. o godzinie 11:15 na części katolickiej Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w Łodzi" - przekazano w mediach społecznościowych WPiA.

Zobacz też: Teofil Tolek Lisiecki nie żyje. Muzyk miał 76 lat

Indecki tytuł doktora nauk prawnych uzyskał w 1986 r., habilitował  się 12 lat później. Na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi pełnił funkcję profesora zwyczajnego. Był również kierownikiem Wydziału Prawa i Administracji UŁ.

Reklama

Należał do Konwentu Rzeczników przy Ministerstwie Edukacji i Nauki.

"Wyrazy szczerego współczucia"

"Zmarły był mężem adw. Joanny Agackiej-Indeckiej, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej w latach 2007-2010, która zginęła w katastrofie samolotu prezydenckiego 10 kwietnia 2010 r."  - napisano na stronie Adwokatury Polskiej.

"Córce Katarzynie oraz Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia" - przekazano.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje