Reklama

Reklama

Wydawnictwo Literackie o Noblu dla Tokarczuk: Jesteśmy bardzo dumni

"Czy się spodziewaliśmy? Tego nie mogę powiedzieć. Bardzo jednak liczyliśmy na to, że pani Olga tę nagrodę otrzyma, bo zwyczajnie na to zasługuje" - powiedział Interii przedstawiciel Wydawnictwa Literackiego, w którym publikuje Olga Tokarczuk. Autorka została drugą po Wisławie Szymborskiej polską noblistką w dziedzinie literatury.

Komitet Noblowski docenił twórczość Olgi Tokarczuk, a decyzję przyznania jej nagrody uzasadniał między innymi tym, że pisarka posiada "wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

O pierwsze wrażenia po zdobyciu przez autorkę najbardziej prestiżowej nagrody literackiej poprosiliśmy przedstawiciela Wydawnictwa Literackiego. Marcina Baniaka, dyrektora działu promocji, zapytaliśmy przede wszystkim o to, czy WL spodziewało się tego sukcesu.

"Czy się spodziewaliśmy? Tego nie mogę powiedzieć. Bardzo jednak liczyliśmy na to, że pani Olga tę nagrodę otrzyma, bo zwyczajnie na to zasługuje. To dla nas niewątpliwy sukces - największy sukces Wydawnictwa Literackiego. Jesteśmy z tego niesamowicie dumni" - stwierdził w rozmowie z Interią Marcin Baniak. 

Reklama

Po ogromnym międzynarodowym sukcesie pisarki nie mogło też zabraknąć pytania o to, jakie plany ma względem niej wydawnictwo. Jak udało nam się dowiedzieć, świeżo upieczona noblistka pracuje już nad kolejną książką. 

"Olga Tokarczuk jest autorką, która pisze z dużą regularnością. Możemy powiedzieć, że w niedługiej perspektywie - kilku miesięcy - będziemy mogli zaprezentować czytelnikom jej nowe dzieło. Niestety nie mogę jeszcze wyjawić, o czym konkretnie. Wcześniej przedstawialiśmy jej książki jako dzieła świetnej pisarki. Od dzisiaj możemy mówić, że to prace noblistki" -  zdradził Interii szef działu promocji Wydawnictwa Literackiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy