Reklama

Inowrocław: Zabił swoją 10-letnią córkę i wyskoczył z okna

52-letni mężczyzna z Inowrocławia zabił swoją 10-letnią córkę. Sam zadzwonił pod numer alarmowy i przyznał się do popełnienia morderstwa. Po tym wyskoczył z okna. Dziewczynka zginęła w wyniku ran kłutych - przekazała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska.

"52-latek zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że zabił swoją 10-letnią córkę. Po zgłoszeniu telefonicznym wyskoczył z okna mieszkania na czwartym piętrze. Na ten moment żyje" - przekazała rzeczniczka prasowa kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz. Poinformowała, że do tragedii doszło w Inowrocławiu.

Jak dowiedziała się PAP, mężczyzna był leczony psychiatrycznie. Policja po wejściu do mieszania znalazła zwłoki 10-latki. 

Tragedia w Inowrocławiu. Prezydent: Nie mogę w to uwierzyć

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza napisał w mediach społecznościowych, że "nie może uwierzyć, że to mogło się wydarzyć w Inowrocławiu - w naszym Inowrocławiu, wśród nas".

Reklama

"Łączę się w bólu z tymi, którzy zostali bezpośrednio dotknięci tą tragedią" - napisał prezydent Brejza.

Prokuratura: Udało się zabezpieczyć narzędzie

- W mieszkaniu w Inowrocławiu, gdzie doszło do tragedii, zakończono już czynności m.in. oględziny zwłok dziecka. W wyniku oględzin ustalono, że zmarło ono na skutek zadanych ran kłutych - poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska.

Przekazała także, że śledczym udało się zabezpieczyć narzędzie, którym prawdopodobnie rany zostały zadane.

- Ze wstępnych ustaleń, które poczyniliśmy z policją wynika, że doszło do tragedii rodzinnej. Jakie były szczegóły, w tym momencie nie możemy powiedzieć, bo nie wszystko zostało jeszcze zrekonstruowane - wskazała Adamska-Okońska.

Podkreśliła, że informacje o sprawstwie ojca są "prawdopodobne". - Mężczyzna znajduje się obecnie na OIOM-ie, więc nie można przeprowadzić z jego udziałem czynności - dodała rzeczniczka prasowa prokuratury.

Zlecono sekcję zwłok dziecka

PAP
Dowiedz się więcej na temat: śmierć dziecka | Inowrocław

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy