Reklama

Wystrzał w "białym miasteczku". Nie żyje mężczyzna

W sobotę około godz. 10:00 doszło do tragedii w tzw. białym miasteczku w Warszawie. Podczas konferencji protestujących medyków można było usłyszeć wystrzał. Wystąpienie zostało przerwane. Na miejscu pracują służby. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Nie udało się go uratować - poinformowała policja. Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna zostawił list.

Podczas konferencji protestujących medyków było słychać huk, a jeden z obecnych na miejscu mężczyzn został ranny. 

Konferencja została przerwana. Ratownicy rzucili się na pomoc. Starszy mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Na nagraniu z konferencji protestujących słychać wystrzał (ok. 11:30 minuty nagrania).

- Ok. 10:20 dostaliśmy informację, że w "białym miasteczku" doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do samookaleczenia mężczyzny. Z obrażeniami twarzy trafił do szpitala. Nie udało się go uratować. Był osobą postronną, nie brał udziału w wydarzeniu - poinformował podkom. Rafał Retmaniak ze stołecznej policji. Zmarły mężczyzna miał ok. 94-lat.

Reklama

Zawieszony program "białego miasteczka"

- Dźwięk strzału przerwał konferencję. Mężczyzna jest w szpitalu, mamy nadzieję, że przeżyje - mówił wcześniej na konferencji Piotr Pisula z komitetu protestacyjno-strajkowego pracowników ochrony zdrowia.

Jak dodał, "udzieliliśmy natychmiastowej pomocy. Dziękujemy obecnym medykom za natychmiastową reakcję". - Policja, która zareagowała natychmiast pracuje na miejscu zdarzenia. Prosimy o powstrzymanie się od komentarzy do czasu wyjaśnienia sprawy. W związku z sytuacją zdecydowaliśmy się zrezygnować z dzisiejszego programu "białego miasteczka", pozostaną na terenie miasteczka tylko medycy, w ciszy - poinformował.

Jak nieoficjalnie poinformowało RMF FM, przy mężczyźnie znaleziono list.

Protest medyków

Protest w "białym miasteczku" 2.0 trwa ósmy dzień. 

Protestujący domagają się m.in. podwyżek, realnego wzrostu wyceny świadczeń, ryczałtów i tzw. dobokaretki, a także zatrudnienia dodatkowych pracowników obsługi administracyjnej i personelu pomocniczego oraz wprowadzenia norm zatrudnienia związanych z liczbą pacjentów.

Komitet postuluje także m.in. zapewnienie zawodom medycznym statusu funkcjonariusza publicznego i stworzenie systemu ochrony pracowników przed agresją słowną i fizyczną pacjentów; wprowadzenie urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej, a także uchwalenie ustaw o medycynie laboratoryjnej i zawodzie ratownika medycznego.

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama