Zmień miejscowość
Popularne miejscowości
- Białystok, Lubelskie
- Bielsko-Biała, Śląskie
- Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
- Gdańsk, Pomorskie
- Gorzów Wlk., Lubuskie
- Katowice, Śląskie
- Kielce, Świętokrzyskie
- Kraków, Małopolskie
- Lublin, Lubelskie
- Łódź, Łódzkie
- Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
- Opole, Opolskie
- Poznań, Wielkopolskie
- Rzeszów, Podkarpackie
- Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
- Toruń, Kujawsko-Pomorskie
- Warszawa, Mazowieckie
- Wrocław, Dolnośląskie
- Zakopane, Małopolskie
- Zielona Góra, Lubuskie
Ustawa Niedzielskiego trafi do Sejmu. Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony
Ustawa, która pozwoli pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19, ma trafić dziś do Sejmu - dowiedziała się nieoficjalnie Interia. Będzie to projekt poselski, a nie rządowy, jak wcześniej zakładano. Ustawa wywołuje wiele kontrowersji.
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał rozpoczęcie prac nad ustawą już kilkukrotnie. Z informacji Interii wynika, że ostatecznie ustawa otrzyma dziś numer druku sejmowego i tym samym ruszą nad nią prace.
Kiedy i w jakim ostatecznym kształcie wejdzie w życie? Tego nie wiadomo, ale Sejm mógłby ją przyjąć na najbliższym posiedzeniu, czyli 1-2 grudnia.
"Ustawa da możliwość weryfikowania, czy pracownik jest zaszczepiony"
- Mamy w zanadrzu co najmniej jedno rozwiązanie w postaci projektu ustawy, która ma dać pracodawcom możliwość weryfikowania, czy pracownik jest zaszczepiony. To jest bardzo dobre rozwiązanie - mówił 1 listopada w Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski.
Przyznał, że rozwiązanie to budziło kontrowersje, ale zostało tak przygotowane, aby "nie było aż tak dolegliwe".
- Nie ma absolutnie możliwości, żeby na przykład pracownik otrzymał urlop bezpłatny ze względu na to, że jest niezaszczepiony, bo takie pierwotnie były dyskusje - wyjaśniał minister.
Przyznał, że pytanie o większość w sprawie tego rozwiązania, jest "pytaniem bardzo trudnym".
- Nie można się specjalnie oglądać na różnego rodzaju podziały i dyskusje, bo zdrowie jest w tej sytuacji najważniejsze. Mam też deklaracje z innych klubów, że głosowanie za takim rozwiązaniem będzie pozytywne. Pod tym względem ustawa na pewno przejdzie - powiedział minister.
Ustawę ostro krytykują posłowie Konfederacji, pomysł ma przeciwników także w klubie PiS - sprzeciwia mu się np. Anna Maria Siarkowska.